KAMU VİCDANINA SESLENİYORUM…

12 Haziran 2009 tarihinde Taraf gazetesinde “İrticayla Mücadele Eylem Planı” başlıklı taklit imzalı sahte bir plan yayınlanmıştır. Bahse konu planın bir fotokopisinin 04 Haziran 2009 tarihinde; “Bestekar Sokak No: 17/2, Kavaklıdere-Çankaya/ ANKARA adresindeki Bir E. Gazi Subay olan Avukat Serdar ÖZTÜRK’ün bürosunda bulunduğu iddia edilmektedir. “Taklit imzalı sahte planın”, 30 Eylül 2009 tarihinde Çukurambar/Ankara Postanesinden bir zarf içinde “Sayın Zekariya ÖZ, İstanbul Beşiktaş Adliyesi Beşiktaş/İSTANBUL” adresine, Serkan ÇAKIR tarafından posta ile gönderildiği ileri sürülmektedir. İftira ve yargısız infazların bitmesi için kutsal savunma hakkımızı kullanmak ve maddi gerçeği ortaya çıkarmak maksadıyla, 22 Nisan – 01 Aralık 2010 tarihleri arasında, 40 Adet dilekçe ile mahkemeye yaptığımız taleplerin toplamı 175’e ulaşmıştır. Bahse konu taleplerimizden sadece % 7 (13 talep) hakkında olumlu işlem yapılmıştır. Aynı dönemde Savcının, çoğu soruşturma dosyasında mevcut delilleri içeren toplam 75 talebinin tamamı hakkında derhal işlem yapılmıştır. Ülkede Dursun ÇİÇEK isimli kişiler için “Cadı Avı” başlatılmış, suç ve suçlu yaratma iftiraları devam etmiş, mahkemeden hak ve adalet beklentilerimiz sıfırlanmıştır. İftiralara karşı masumiyetimizi ispat etmek için kamu vicdanının bilinçli ve çağdaş temsilcisi olan ve çektiğimiz yargısız infazları yüreğinde hissettiğinden hiç şüphemiz olmayan devrelerimizin, dostlarımızın, ve fiilen tanışmamış olsak da yakınlıklarını bu zamanlarda yüreğimizde hissettiğimiz gerçek dostların desteğini talep etmekten başka bir seçenek bırakılmamıştır.

Parmak izi ve dijital iz dahil hiçbir delil bırakmadan, gerçek hiçbir tanık görmeden format, içerik ve terminoloji bakımından çok acemice hazırlanmış taklit imzalı sahte planın tarafımdan hazırlandığı iddiaları kuru bir iftiradır. Masum bir insana karşı işlenen bu hukuk cinayetinin failinin bulunması için, taklit imzalı sahte planın hazırlanması, bir fotokopisinin Avukatın Bürosuna konulması ve Beşiktaş Adliyesine gönderilmesi hakkında, insanlık, adalet ve dürüstlük adına bilgi ve belge sunan şahıslara 100.000 TL. ödül verilecektir. İftiracıların ve komplocuların ortaya çıkarılması maksadıyla maddi imkanlarımız bu ödül için sonuna kadar zorlanmıştır. Bu gerçeği arama ve iftiracıları ortaya çıkarma çabalarımıza maddi ve manevi destek verecek çağdaş, aydın, dürüst ve inançlı insanlarımızın katkısıyla bu ödülün daha da anlam kazanması ve milletten saklanan gerçeklerin bir an önce ortaya çıkarılması tek hedefimizdir. Dursun Çiçek’in suçsuzluğuna inananlar başlattığımız bu kampanyaya destek olmak için valilikten alacağımız izin sonrası açacağımız hesaba desteklerini yatırabilirler. Yatırılan para bilgi ve belge sunan şahıslara verilecek ödüle eklenecektir. Önemli olan yapılacak maddi katkının miktarı değildir, bu kampanyayla hedeflenen toplumdaki sessiz çoğunluğun sesinin duyulmasına yardımcı olmaktır. Verilecek destek güçbirliğimizi kuvvetlendirecek, ATATÜRK ve silah arkadaşlarının temellerini attığı Cumhuriyetin değerlerinin korunması ile birlikte, çocuklarımızın benzer hain iftiralarla karşılaşmaması için örnek bir mücadele olacaktır. Toplanan maddi katkı planlanan amaç için kullanılamadığı takdirde Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Kardelenler Projesi ve Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacaktır.

Geçmişte yaşanan hukuk cinayetlerinin daha kötüsü, demokrasinin geliştiği iddia edilen bu dönemde yaşanıyorsa, demokrasi ve adaletten bahsedilemez. Üstünlerin hukukunu, hukukun üstünlüğüne dönüştüreceğiz diye, masum insanları aylarca tutuklatanların hak ve hukuktan nasibini aldığını kimse iddia edemez. Eğer biraz insanlığınız ve inancınız varsa adalet ve vicdan sahibi olun. Taklit imzalı sahte bir kağıt parçası ve hukuken delil niteliği taşımayan faili meçhul ihbarlar gerekçe gösterilerek cebir ve şiddet kullanarak yapılan hükümeti görev yapamaz hale getirmeye teşebbüs ve örgüt üyeliği suçlaması kuru bir iftiradır. Bağımsız ve tarafsız Türk Yargıçlarından adalet bekleyenler için en büyük tehlike umutsuzluktur. Bizim hukuk ve adalet umutlarımızı bitirmeyin.

Herkes elini vicdanına koysun. Bugün benim başıma gelmedi, tuzum kuru diyenler, yarın bu tür saldırılara ve iftiralara hazır olsun. Hiçbir miras, doğruluk ve dürüstlük kadar şerefli ve onurlu değildir. Haksızlık yapmak veya yapılan haksızlığa göz yummak, o haksızlığa ve adaletsizliğe ortak olmak ve destek vermektir. Çağdaş uygarlık seviyesine koşması gereken ülkemizde “Çamur at, iftira at, tutuklat izi kalsın, ya bizdensin ya hapistesin” şeklinde yaşadığımız Beşiktaş’ın çağ dışı hukuk anlayışına karşı mücadele ve dayanışma içinde olmaya davet ediyorum. ALBAY DURSUN ÇİÇEK

İletişim Adresi: islakimzakuruyor@gmail.com

¹ ING Bank'ın kampanya ile bir ilişkisi yoktur.
Reklamlar

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: