Kamu vicdanına sesleniyoruz:

12 Haziran 2009 tarihinde Taraf gazetesinde “İrticayla Mücadele Eylem Planı” başlıklı, sahte bir plan yayınlanmıştır. Bahse konu planın bir fotokopisinin 03-04 Haziran 2009 tarihinde Bestekar Sok. No 17/2, Kavaklıdere, Çankaya/Ankara adresindeki Avukat Serdar Öztürk’ün bürosunda bulunduğu iddia edilmektedir.

İlk başta ortaya çıkan fotokopi belgenin orjinali olduğu iddia edilen “taklit imzalı sahte planın” 30 Eylül 2009 tarihinde Çukurambar/Ankara postahanesinden bir zarf içinde “Sayın Zekeriya Öz, İstanbul Adliyesi, Beşiktaş/İstanbul“ adresine posta ile gönderildiği ileri sürülmektedir.

Babamız Dursun Çiçek’e atılan iftiranın ve hukuk cinayetinin faillerinin ortaya çıkarılmasına yönelik olarak, bu sahte planın hazırlanması, fotokopinin avukatın bürosuna konması ve Beşiktaş adliyesine gönderilmesi hakkında, insanlık ve dürüstlük adına bilgi ve belge sunan şahıslara 100,000TL ödül verilecektir. Bilgi ve belgeyi veren kişilerin kimliklerinin korunması birincil önceliğimiz olacaktır. Yaratılan korku imparatorluğunda masum insanların kafalarında oluşabilecek kaygıların giderilmesi için elimizden geleni yapacağımıza kimsenin şüphesi olmasın.

Herkes elini vicdanına koysun. Bugün benim başıma gelmedi, tuzum kuru diyenler, yarın bu tür saldırı ve iftiralara hazır olsun. Hiçbir miras, doğruluk ve dürüstlük kadar zengin değildir. Haksızlık yapmak kadar yapılan haksızlığa göz yummak da insanlık dışıdır. Akıl ve vicdan sahibi tüm insanları bahse konu hukuk cinayetine son verme konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz.

İrem ve Deniz Çiçek

Email: islakimzakuruyor@gmail.com

Reklamlar

Yorumlar kapatıldı.