Ve karalama kampanyası yine başlar..

Dursun Çiçek’in 18 Ekim’deki bir sonraki duruşması öncesi Star ve Zaman gazeteleri yine karalama ve yargısız infaz harekatına başlamış. Buradan ve buradan erişebileceğiniz haberlerde yazılanlar gerçeklerin çarptırılmasından başka bir şey değil. Amaç bir sonraki duruşmada muhtemel tahliye kararının önüne geçmek. Açıklayalım: Haberin başlığı zaten tamamen gerçekleri çarptırmaya yönelik:

  1. Genel Kurmay’ın Dursun Çiçek’le ilgili herhangi bir itirafı yok. Islak imza’nın Dursun Çiçek’e ait olduğuna dair Genel Kurmay tarafından söylenmiş hiçbir şey yok.
  2. İmha edildi denen belgeler zaten en başından beri iddianamede de yer alan “belge imha” işlemlerinden başka bir şey değil. Ve bu iddiaların asılsızlığı da onlarca tanık ifadesi ve bilirkişi raporlarıyla saptanmış durumda. Ayrıntıları zaten ilk günlerde bu blogda paylaşmıştık. Detaylara buradan erişebilirsiniz.

Gözüken o ki  Star ve takipçisi Zaman gazeteleri her zaman yaptığını yaparak dava öncesi yargıyı engellemek için Dursun Çiçek aleyhine yayın yapmaya başladı. Bu haberde de görüldüğü üzere, eski iddiaları temcit pilavi gibi ısıtarak sanki aleyhte bir delil bulunmuş gibi haber yapan bu gazeteler açıkça yaptıkları yargısız infaz ve karalama kampanyalarına kaldıkları yerden devam ediyor.

Reklamlar

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: