Neden bu blog, neden şimdi?

Bugün “İrtica ile Mücadele Eylem Planı” duruşmaları başlıyor . Duruşmalar öncesinde ve duruşmalar süresince kamuoyunda kasıtlı olarak yaratılan ve yaratılacak olan bilgi kirliligini engellemek amacıyla davanın 2 numaralı sanığı Dz. P. Kur. Alb. Dursun Çiçek’in çocukları ve bu blogun yazarları olarak biz İrem ve Deniz Çiçek elimizdeki bilgi, belge ve incelemeleri kamuoyu ile paylaşmak için buradayız.

Özetle şu noktaları ön plana çıkarabiliriz:

  1. Islak imzalı İrticayla Mücadele Eylem Planı’nda yapılan incelemede bulunan parmak izlerinin hiçbiri Dursun Çiçek’e ait değidir. (Diğer Deliller)
  2. Yazılan iddianamede aslında Dursun Çiçek lehine olan tanık ifadeleri çarptırılmıştır. Tüm tanık ifadeleri tam tersi yönde olsa da bu ifadelerin delil karartmak amacıyla belge imha edildiği veya bilgisayarların silindiği gibi suçlamaların kanıtı olduğu iddia edilmiştir. (Çarptırılmış Gerçekler – 1 Belge İmhası ve Çarptırılmış Gerçekler – 2 Bilgisayarların Silinmesi)
  3. Dursun Çiçek’in Erzincan’a gittiği iddiaları uydurmadır. (Erzincan Seyahati)
  4. İhbar mektuplarındaki somut bilgilerin tamamı Askeri Savcılığın hazırladığı ve kovuşturmaya yer olmadığı kararı verdikten sonra sivil savcılara gönderdiği soruşturma dosyasının içindeki bilgilerdir. Askeri savcılardan sivil savcılara yeni bilgiler geldikçe bu bilgileri içeren yeni ihbar mektupları ve eski ihbar mektuplarıyla ilgili düzeltme metinleri gelmiştir. Bunun gizli ihbarcıların kim olduğu ve bilgi açısından nereden beslendiğiyle ilgili ne anlama geldiği açıktır. (İhbar mektubu – 1 ve İhbar mektubu – 2)
  5. Islam imzadaki belgedeki imzanın keçeli uçlu kalemle atılmış olmasından dolayı yapılan incelemelerin hiçbirinde imzanın hız, basınç, derinlik gibi unsurları incelenememiş, imza sadece şekilsel benzerlik açısından incelenebilmiştir. Bu sebeple ıslak imzanın fotokopiden farkı yoktur. Fotokopi belge incelemesinde Dursun Çiçek’in imzasının basit tersimli olmasından ve örnek imzalarının farklı tersim özelliği göstermesinden ötürü bir kanaat getiremeyen Adli Tıp ve Jandarma Kriminal Dairesi’ndeki belge inceleme “uzman”larının keçeli uçlu kalemle atıldığı için fotokopiden farkı olmayan ve yine sadece şekilsel yönden inceleme yapılabilen ıslak imzaya “eli ürünüdür” raporu vermelerinin bilimsel hiçbir açıklaması yoktur. (Islak İmza İncelemeleri)
Reklamlar

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: