Diğer Deliller

Her ne kadar savcılar yasal olarak Dursun Çiçek lehinde delilleri de toplamakla yükümlüyse de sayın savcılar bu delilleri toplamamakla kalmayıp, ellerindeki raporlardan da sadece aleyhte delil olabilecekleri iddianamede kullanmışlardır. Dursun Çiçek’in suçsuzluğunun ispatında kullanılabilecek bazı dellilleri biz buradan kamuoyuyla paylaşıyoruz:

  1. Parmak izi: Yoğun çaba ve ısrarla verilen dilekçeler sonucu Jandarma Kriminal Laboratuarı’nca verilen 06.04.2010 tarih ve 2010/459 sayılı raporla İrticayla Mücadele Eylem Planı’nda bulunan parmak izlerinin ne Dursun Çiçek’e ne de ofisinde bulunduğu iddia edilen Avukat Serdar Öztürk’e ait olmadığı kanıtlanmıştır.
  2. Yazıcılar: Jandarma Kriminal Laboratuarı’nın 16.03.2010 tarihli raporunda İrtica ile Mücadele Eylem Planı’nın çıktısının Bilgi Destek Dairesi’ndeki yazıcılardan herhangi birinden alınmadığını ortaya koymaktadır.
  3. Askeri bilirkişi raporu: Askeri Savcılık’ın soruşturması sırasında incelettiği İrticayla Mücadele Eylem Planı’nın askeri yazım tekniklerine uygun olmaması, muhteviyatında askeri terminolojiye yabancı bazı terim ve ifadelerin bulunması, Doktor ve Kıdemli ifadelerinin kullanılmasının yasak olmasına rağmen bu belgede yer alması, incelenen belgenin 3. maddesinin (a) fıkrasının ikinci bendinin (a) küçük bendinin üçüncü kısmında yer alan “Fettullah Gülen’ciler gemi azıya aldılar, doğrudan TSK’ya saldırıyorlar” “Pes doğrusu biz de Elhamdülillah Müslüman’ız ama FG’ciler resmen TSK’ya saldırmak için provokasyon yapıyorlar” şeklindeki ifadelerin askeri yazım teknikleri ve gelenekleri içerisinde kullanılmasının olağan olmaması, sebepleriyle, imza taklidi yoluyla üretilmiş olabileceğini ima eden kanaat belirtilmiştir.
Reklamlar

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: