İddianamedeki Çarpıklıklar

İddianamede çarptırılan gerçekleri daha önce “Çarptırılmış Gerçekler – 1 Belge İmhası” ve “Çarptırılmış Gerçekler – 2 Bilgisayarların Silinmesi” başlıklı yazılarda belirtmiştik. Bunlara birkaçını daha ekleyelim:

  1. Şüpheli “Dursun Çiçek” ifadesinde, Mustafa Levent Göktaş’ı tanıdığını ve irtibati olduğu şeklindeki beyanı  ve şüphelinin Abdullah isimli şahıs arasında geçen 21.06.2009 tarihli görüşmede konuşulanlar, her iki şüpheli arasındaki irtibati doğrulamaktadır.” Bu itham en uygun bir tabirle uydurmadır. Dursun Çiçek, Levent Göktaş ile Harp Okulu’ndan sınıf arkadaşı olduklarini söylemiş ve okuldan ayrıldıktan sonra bir dönem ilişkisinin olmadığını belirtmiş. Dursun Çiçek’in ağzından çıkmayan ve tutanaklarda yer almayan hususların kendisine izafe edilerek iddianamede yer alması savcıların amaçlarını ve bu amaçları doğrultusunda yapabileceklerini göstermesi açısından önemlidir. Yine Abdullah isimli şahsın sadece “Levente yapılanlarla sana yapılanlar iki önemli kurumda iki hemşehri” demesinden ve Dursun Çiçek’in “evet evet” şeklinde cevap vermesinden Dursun Çiçek ve Levent Göktaş’in irtibatli olduklari sonucuna varılamayacağı aşikardır.
  2. Saygılarımla arz ederim şeklinde ibare ile biten mektubun ekinde, şüpheli Dursun  Çiçek imzalı internet siteleri konulu andıç ile günlük takip edilen Türkçe yayın yapan internet siteleri…” İddianamenin 64. sayfasında aynen yer alan bu ifadeyle sayın Savcılar, yapılan iftira ve karalama çalışmalarına sessiz kalmak bir yana dursun, bu iftiraları sanki gerçekmiş gibi iddianamelerinde yer vererek güç kazandırmışlardır. İhbarcı bile  internet andıcının altında imza bulunmamasının sebeplerini uydurmaya çalışırken, savcılar iddianamede olmayan bu imzayı varmış gibi göstermekten çekinmemiştir.
  3. Şüpheli Dursun Çiçek’in orgütün amaçları ve talimati doğrultusunda hazırlamış olduğu İrticayla Mücadele Eylem Planı başlıklı belgede yer alan planlanın uygulamaya konulması aşamasını denetlemek ve bu planları uygulayan şahıslarla gorüşerek onları yönlendirmek üzere Erzincan iline gittiği anlaşılmıstır.” Bu konudaki iddiaların ve gizli tanık ifadelerinin asılsızlığının ispatı için “Erzincan Seyahati” başlıklı yazıya buradan ulaşabilirsiniz.
Reklamlar

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: