Erzincan Seyahati

Gizli tanık ifadelerine dayanarak iddia edilen Dursun Çiçek’in bu planı uygulamaya koymak için Erzincan’a gittiği tamamen gerçek dışıdır ve bu iddiaların yalan olduğunun ispatı çok kolaydır:

  1. Dursun Çiçek’in Erzincan’a gittiğinde kaldığı iddia edilen ve savcılarca delil olarak faturası gösterilen Konak Mazlum Oteli’nde kalmadığı, gerçekten Erzincan ilindeki bu otelde kalan, Dursun Çiçek isimli vatandaşın medyaya beyanat vermesiyle ortaya çıkmıştır. Konak Mazlum Oteli’ne ait kayıtta yer alan Dursun Çiçek, kayıtlardaki kişinin Albay Dursun Çiçek değil kendisi olduğunu hatta faturada bir altta ismi geçen kişinin ortağı olduğunu, ortağıyla birlikte ticari amaçlarla Erzincan ilinde bulunduklarını belirtmiştir.
  2. Askeri Savcılık İddianamesinde Dursun Çiçek’in, Erzincan iline gidip gitmediği, plan gerçekse dahi uygulanıp uygulanmadığı hususunda aşağıdaki tespitlerde bulunmuştur. Gizli tanık Efe, Dursun Çiçek’in 2009 yılı Ocak veya Şubat ayında 3 üncü Ordu Komutanlığındaki seminere katıldığını ve 2009 yılında yapılan yerel seçimlerden 15-20 gün önce (7,8,9,10,11,12,13,14,15 Mart tarihlerinde) veya 15 gün sonra (13,14,15 Nisan tarihlerinde) Dursun Çiçek’i Erzincan Orduevinde Başsavcı ve birkaç rütbeli subayla kahvaltı yaparken gördügünü, beyan etmiştir. Gizli tanık Munzur ise, 10.12.2009 tarihinde Cumhuriyet Savcısı tarafından düzenlenen tutanakta gösterilen fotoğrafından tanıdığı Dursun Çiçek’in “2009 yılı Nisan ve Mayıs aylarında Erzincan’a geldiğini” beyan etmişken, 21.12.2009 tarihinde yine Cumhuriyet Savcısı tarafından düzenlenen ikinci tutanakta “.. Ergun Saygun, Dursun Çiçek ve diğer komutanların Erzincan’a geldiklerinde havanın kış aylarında olduğunu, 29 Mart seçimlerinden önce olduğun ancak tarihini tam olarak hatırlamadığını, ifadesindeki Nisan-Mayıs aylarını, Ocak-Şubat ayları olarak düzeltmek istediğini” beyan etmiştir. Bu iki gizli tanığın beyanlarına göre, şüpheli Dursun Çiçek’in 2009 yılı Ocak veya Şubat aylarında Erzincan’a geldiği, 3 üncü Ordu Komutanlığındaki Plan Seminerine katıldığı, ayrıca 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinden 15-20 gün önce veya 15 gün sonra Erzincan’a tekrar geldiği, bu gelişinde Başsavcı ile birlikte Orduevinde sabah kahvaltısı ettiği iddia edilmekte ise de; Dursun Çiçek’in izinlerine ilişkin yazılar ve izin belgeleri, Genelkurmay ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Karargahına giriş çıkış kayıtları, kullandığı 0 532 445 XX XX cep telefonuna ait iletişim kayıtları (HTS kayıtları) baz istasyon bilgileri, Türk Hava Yollarının Dursun Çiçek ile ilgili cevabi yazısı, Kara Kuvvetleri Komutanlığının 3 üncü Ordu Komutanlığında 13-14 Ocak 2009 tarihlerinde düzenlenen İç Güvenlik Seminerine Albay Çiçek’in katılmadığına ilişkin cevabi yazısı birlikte incelenep değerlendirildiğinde, Dursun Çiçek’in 2009 yılında iddia edilen tarihlerde ve bu tarihler dışında herhangi bir tarihte Erzincan’a gitmediği, Erzincan Orduevinde veya başka bir yerde konaklamadığı sabittir. (Erzincan’a herhangi bir askeri hava aracıyla gitmediğine dair rapor. Erzincan Orduevinde kalmadığına dair yazı. O dönemde izinlerini ve diğer görevlerini gösteren raporlar.)
Reklamlar

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: